2.8 Integracja rostera z subskrypcją

O subskrypcji i rosterze mówiliśmy w poprzednich rozdziałach. Tam również przedstawiliśmy rodzaje subskrypcji i zależna od nich widoczność stanu.

W tym rozdziale omówimy integracje rostera z subskrypcją i zachodzące zmiany w rosterze zależnie od zarządzania subskrypcjami poszczególnych kontaktów.

o2.pl starało się uprościć w stosunku do jabbera proces subskrypcji (autoryzacji) oraz integracji z rosterem, przez co Tlen został pozbawiony niektórych funkcjonalności związanych z subskrypcją dostępnych w protokole jabbera.

Uproszczenia sposobu subskrypcji dokonano w wersji 8 protokołu, czyli od wersji klienta Tlen.pl 6.x był dostępny nowy system autoryzacji.
Przed tą zmianą, można było osiągnąć identyczną funkcjonalność co w jabberze, ale tylko przez "samodzielne" zarządzanie pakietami. Klient maskował kilka rzeczy dla stworzenia pozornie prostszej obsługi dla użytkownika.

Rozdział ten zostanie uzupełniony za jakiś czas.
Uproszczenie subskrypcji trochę "namieszało", dlatego potrzeba poświęcić trochę czasu, aby łatwo, prosto i konkretnie przedstawić obecną sytuację.

Tę stronę ostatnio zmodyfikowano 12 lutego 2007 02:58:50